PRE BABY: Ako loviť na online zoznamke

05.11.2020

ŽENY! Prečo si to robíte? Z profesijného záujmu sledujem profily žien aj mužov na online zoznamkách, a zisťujem tie isté nedostatky/chyby... 


U mužov ma neprekvapuje, že si nedajú námahu s výberom fotiek a pútavým BIO, zato u dám by som čakal viac starostlivosti - predsa len, profil na zoznamke je niečo ako "výkladná skriňa", teda priestor, ktorý má jedinečnú - a často JEDINÚ - šancu upútať. 


1.) FOTKY: Ach jaj! Krásna žena si vyloží fotku z nešťastného uhla, prípadne so zlým nasvietením, a hneď v prvom momente odstraší potenciálneho záujemcu. Dámy, nestačí byť krásna - treba mať aj reprezentatívnu profilovku. Žiaľ muži sú vizuálne bytosti - prvé "lákadlo" je váš vzhľad. Respektíve to, AKO ho odprezentujete. A nie, keď aj nemáte postavu modelky, to nevadí - vkusné, nápadité, až vzrušujúce fotky (ale stále vkusné) sa dajú urobiť aj moletkám, stačí osloviť kamaráta, ktorý sa trochu venuje foteniu.

2.) POČET FOTIEK: Nie je správne vykladať desiatky fotografií do profilu. Stačí 3 až 6 (každá nech je niečím zaujímavá, a hoci láska ide aj cez žalúdok, nedávajte si 6 x selfie z kuchyne...). Priveľa fotiek znižuje šancu, že sa mu zapáčiš - a takisto znižuje okruh tém, o ktorých sa môžete baviť. Jednoducho mu hneď poskytneš veľa veľa vizuálnych informácií, namiesto toho, aby sa niečo ušetrilo na spoločný rozhovor. Nech ťa spoznáva a odhaľuje tvoju dušu postupne, nie naraz!

3.) BIO: Popis profilu je nesmierne dôležitý. Veľa žien si dáva strohé "slobodná, heterosexuálka, chcem sa rozprávať". Nuž...To je pekný základ, ale 99% žien to má takto. A ty chceš trochu vytŕčať z radu, aby o teba prejavilo záujem čo najviac mužov. Iba tak, ak si budeš môcť vyberať, zistíš, kto je pre teba najvhodnejší kandidát.Po ďalšie: Definuj sa jednoducho, svižne, úprimne a hlavne pozitívne. Vídam profily, ktoré začínajú slovami "Nechcem takého a takého chlapa..." Začať takouto negáciou je veľký turnoff. Povedz radšej pár slovami niečo o sebe - niečo výstižné a zaujímavé. Tak, aby mali muži záujem vedieť viac...

Dáva to zmysel?

(Ach, tuším si budeme musieť otvoriť poradňu aj pre dámy :)

Mark E. Pocha